Ana Sayfa » Firma / üretim süreci

ÜRETİM SÜRECİ

ACTUATECH'te üretilen pnömatik aktüatörler

Tamamen içselleştirilmiş bir süreç: dökümden montaja, her üretim aşamasında kalite kontrolden geçmeye kadar.

Mükemmel bir ürün için kaliteli döküm parçalar

ACTUATECH, geniş bir otomatik pres parkı sayesinde, fabrikalarında şirket tarafından tedarik edilen pnömatik aktüatörleri oluşturacak yüz binlerce alüminyum bileşen kalıplamaktadır. Her bileşenin kalıplamasının içselleştirilmesi, üretilen her bir aktüatörün kalitesinin bir garantisidir.

Yeni nesil bir tesis vasıtasıyla

Boyama gerektiren aktüatörlerin ayrıntıları, son teknoloji ürünü dahili bir sistem aracılığıyla işlenir: Actuatech'in üretim sürecinin bu hassas aşamasını %100 olarak izlemesine olanak tanıyan bir toz boya uygulama sistemidir. Mevcut düzenleyici standartlara uygun olarak gerçekleştirildiğinden emin olmaktadır.

Az sürtünme, daha fazla süre

ACTUATECH aktüatörlerinin gövdeleri Villa Carcina ve Sarezzo fabrikalarında üretilmektedir.
Gövdenin iç işlemleri sürtünme değerlerini minimuma indirmek, dayanıklılığı ve verimliliği artırmak amacı ile yapılmaktadır.

Hassasiyet ve tekrarlanabilirlik

Actuatech üretim departmanı, pistonların işlenmesine ayrılmış otomatik bir makine parkıyla donatılmıştır. Tek bir temel özellik ile birleşen, farklı makinelerden oluşan geniş bir park: hassasiyet. Aslında şirket sadece dikkatli ve titiz çalışmaları sayesinde üretilen parçaların tekrarlanabilirliğini garanti edebilmektedir.

Dahili ve otomatik

Aktüatör millerinin mekanik işleme süreci de şirket bünyesinde ve tamamen otomatik biçimdedir. Bu işlemede kullanılan makineler güvenilirdir ve 4.0: doğrulukları, nihai ürünün mükemmel kalitesinin garantisidir.

Enjeksiyon kalıplama departmanı

Enjeksiyon kalıplama makinelerinin bulunduğu belirli bir departman içerisinde, Actuatech pnömatik aktüatörlerin plastik parçaları üretilmekte ve sürekli kontrole tabi tutulmaktadır. Sürecin doğruluğunun sürekli olarak doğrulanması, parçaların üretiminde tekrarlanabilirlik ve hassasiyet sağlar.

Kontak ve optik makineler vasıtasıyla

ACTUATECH, ürünün kalitesini doğrulamak amacıyla belirli bir laboratuvarda 3 boyutlu ölçümler gerçekleştirmektedir.
Bu ölçümler, hem küçük bileşenlerde hem de büyük parçalarda hassas ölçümlerin yapılmasına izin veren en yeni nesil kontak ve optik makineler kullanılarak gerçekleştirilir.

Her aşamada kontrol

Actuatech teknisyenleri, ürünü montaj sürecinin her aşamasında da takip etmektedir: Tam kontrol, şirket tarafından imzalanan aktüatörlerin güvenilirliğinin en iyi garantisidir. Ürün kalitesini sağlamak için belirli makineler sürekli olarak kalibre edilir ve güncellenir. Montaj aşaması, olumlu sonucun markalanması ile onaylanan testlerle sona ermektedir.

Sıkı kalite kontrolleri

Tüm ACTUATECH pnömatik aktüatörler, dağıtımdan önce sıkı kalite kontrollerinden geçmektedir.
Otomatik tezgahlarda, her ürün ve bileşenin mükemmel verimini ve toplam güvenliğini sağlamak için titiz testler yapılmaktadır.